Domů / Potahové látky + Druhy pěn / Pěny a potahy Mabo
Odběr novinek
Mabo

Firma Mabo je česká společnost,která se již osmnáct let specializuje na zpracování měkčených PUR pěn a na výrobu matrací. Díky vysokým investicím do technologií je společnost Mabo v současné době plně soběstačná a kompletní vývojový i výrobní proces probíhá na jednom místě. Celý průběh výroby je pod neustálým dohledem, což umožňuje zvyšovat efektivitu a aplikovat nové postupy. Nejdůležitějším faktorem ale je stále ten lidský a bez zkušených odborníků by to nešlo. Profesionální přístup, dlouholeté zkušenosti s výrobou matrací a neustálá výstupní kontrola z jednotlivých procesů garantuje špičkovou kvalitu a dlohou životnost, která k české značce Mabo neodmyslitelně patří. Matrace Mabo si můžete osobně vyzkoušet na naší kamenné prodejně ve Frýdku - Místku, kde Vám poradí tým vyškolených odborníků. Na veškeré produkty firmy Mabo, poskytujeme dopravu po celé ČR zdarma.

Pěny a potahy Mabo

Popis materiálů

Matrace pod značkou mabo vyrábíme od roku 1998 a od počátku se snažíme spojovat značku mabo s vysokou kvalitou a spolehlivostí. Neustále klademe velký důraz na výběr nejkvalitnějších materiálů pro všechny naše výrobky. Většina výrobních procesů probíhá ručně, což umožňuje 100% kontrolu kvality každého výrobku v každé části procesu. Materiály používané k výrobě: Pěny – ty se rozdělují na tři základní skupiny - standardní, HR studené, viskoelastické-líné. Všechny pěny používané pro matrace jsou na bázi těchto tří typů. Velmi důležitá je gramáž pěny, která se označuje většinou prvním dvojčíslím z celkem čtyř čísel. Například označení pěny T3037 znamená, že se jedná o standardní pěnu gramáže 30kg/m3. Druhé dvojčíslí znamená odpor proti stlačení. První písmena označují typ pěny. Pěny se také často uměle ztužují – což znamená, že se mírně upraví receptura a pěna se stane v podstatě tužší ale křehčí. Většinou se tak děje u pěn s nízkou gramáží aby se dosáhlo lepšího dojmu z levné nekvalitní pěny. Ztužená pěna ale rychle změní používáním vlastnosti a změkne v zatěžovaných místech. Proto je důležitá spíše gramáž než tuhost. Pěny mohou mít různé přísady – jako je antibakteriální, nehořlavé apod.

Standardní pěny – jsou z výše uvedených druhů nejlevnější. Kvalitní typy (gramáže nad 32kg/m3) mají ale nízké procento trvalé deformace (neprolehávají se) díky své pravidelné struktuře malých buněk. Nevýhodou je nízká prodyšnost pěny. Prodyšnost je nutné zlepšit tvarováním, vrtáním apod. Nejnižší gramáž, kterou používáme pro naše matrace je 28kg/m3. Nejnižší použitelná gramáž standardní pěny pro matraci je 25kg. Na trhu se objevují i nižší gramáže. Různí dodavatelé matrací používají vlastní vymyšlené názvy – Flexifoam, Medifoam apod. Jde o běžné polyuretanové pěny.

HR studená pěna – tyto typy jsou velmi často používané. Jsou snadno rozeznatelné díky své struktuře velkých buněk, což dává materiálu výbornou prodyšnost a elasticitu. Nevýhodou je větší procento trvalé deformace. To znamená, že pro výrobu matrací je nutné použít vyšší gramáž než u standardních pěn – minimálně 38kg/m3. U nás používáme minimálně 38kg. Ideální pěnová matrace ze studené HR pěny je z vysokogramážové HR pěny s nízkou tuhostí např. matrace MESTE. HR studené pěny se také často vyrábějí s obsahem rostlinných olejů cca 5%. Je to ale především z důvodů snížení závislosti na ropných produktech. Na spaní to v podstatě nemá vliv. Trh si tuto informaci ale vyložil posvém a proto se nabízejí BIO matrace. HR pěny bývají také s obsahem stříbra (matrace SILVER)

Viskoelastické-líné – tyto pěny se vyrábějí s vysokou gramáží od 40kg a více nejběžnější je gramáž 50kg. Některé starší typy pěn jsou velmi neprodyšné, ale v poslední době se vyrábějí nové typy a ty se podobají prodyšností HR pěnám. Viskoelstická pěna dokonale kopíruje tělesné křivky a tím rozkládá hmotnost na větší plochu. Pokud se jedná o nový – prodyšný typ, je to ideální vrstva pro horní lehací vrstvu matrace. Dá se ale použít tak maximálně 5cm, vyšší vrstva už negativně ovlivňuje pohodlnost.

 Pružiny – v současné době se používají především taškové pružinové kostry v různém provedení. U taškových pružin je důležitý počet pružinek, jejich výška a síla drátu. Čím více pružinek je v celé matraci, tím je matrace pohodlnější a kvalitnější. Pružina je ideální jádro pro matrace, protože je velmi elastická, prodyšná a má dlouhou životnost. Výrobci pěn se snaží vyvinout pěny se stejnými vlastnostmi, ale zatím se jim to nepodařilo. Proto jsou taškové matrace kvalitnější. U konkurenčních výrobců se často liší deklarovaný počet pružinek od skutečného.

Latexy – vyrábějí se ve formě hotových matracových jader vstřikováním do forem nebo ve formě perforovaných desek. Bývá to většinou mix syntetického a přírodního latexu v různém poměru. Přírodní latex je antibakteriální, syntetický se používá proto, aby struktura držela lépe pohromadě. My používáme perforované desky se zvýšenou gramáží 80kg/m3. Běžná gramáž na trhu je od 59 do 65kg/m3. Latexové jádro MEGALAT má 70kg/m3 Kokosové žíně – vlákna z kokosu jsou pojené (stříkané) latexovým pojivem nebo vpichované – sešívané vláknem z kokosu. My používáme pouze vpichované. Ty nepáchnou po kaučuku a neprolehávají se.

Kokosová deska dodá matraci prodyšnost a matraci zpevní. V matracích se také používá tzv. faltenkokos, což je deska tvarovaná jako harmonika. Faltenkokos je velmi tvrdá ale zároveň mimořádně ohebná vrstva. Ostatní výrobci často používají kokosové desky pojené latexem. Ty nejsou tak kvalitní, mají nižší gramáž a prolehávají se. Kokosová deska pojená latexem se pozná podle toho, že je mírně průsvitná, má méně kokosových vláken.

Koňské žíně – přírodní vrstva, která dokáže absorbovat velké množství vlhkosti a má dlouhou životnost. Vyrábí se z vláken koňské hřívy sešíváním - vpichováním nebo pojením – stříkáním latexovým pojivem. Kvalitnější jsou vpichované.

Sisal – přírodní vrstva, která se používá jako roznášecí vrstva, jako nosič čalounění. Velmi odolné vlákno bez zápachu. Používáme především na pružiny

Potahy :

Vyrábíme ve třech základních řadách:

Nejlevnější matrace

- látka Minimitch, 100% PES, gramáž látky cca 190g/m2, rouno 150g/m2, Pop textilie. Vše plošně prošito. Praní při 60C, čtyřstranný zip

Střední třída

– látka Mitch, bavlna/PES, gramáž látky cca 230g/m2, rouno 200g/m2, PES pletenina zespod, Vše plošně prošito. Praní při 60C, čtyřstranný zip

Vyšší třída

– látka Silver, viskóza/PES/stříbro, gramáž látky cca 290g/m2, rouno 350g/m2, PES pletenina, plošný prošev, praní při 60C, čtyřstranný zip, 3D boky šedé. Stříbro působí antibakteriálně, viskóza dokáže absorbovat více vlhkosti než bavlna

- látka Bambus, viskóza/Pop/PES/carbon, gramáž látky cca 300g/m2, rouno 350g/m2, PES pletenina, plošný prošev, praní při 60C, čtyřstranný zip, 3D boky hnědé. Látka dokáže absorbovat velké množství vlhkosti, carbon působí antistaticky

 


Vyberte parametry zboží
Výrobků na stranu: 12 24 48 108 Třetinová galerie Malé řádky